+370 607 49775 [email protected]

Prisipažinkite, ar nenorėtumėte sugrįžti į laikus, kai jūsų svoris buvo 10 kg mažesnis? Ar jums nepabodo dėvėti laisvus drabužius, tamsias kelnes ir kūną formuojančius apatinius, kad paslėptumėte tuos papildomus kilogramus? Deja, drabužiai negali apsaugoti jus nuo ligų, kurias sukelia viršsvoris – PCOD, diabeto, kraujotakos ligų ir nevaisingumo. Tačiau svorio metimas gali! Todėl jei esate rimtai nusiteikę sugrąžinti prarastą formą, pasistenkite daryti daugiau nei tiesiog sveikai maitintis ar sportuoti. Tinkami papildai, tokie kaip Spirulina, gali ženkliai paspartinti lieknėjimo procesą. Šis žydrai žalias dumblis Jungtinių tautų asamblėjos pavadintas „ateities maisto produktu“ dėl daugelio priežasčių, viena iš kurių – svorio metimas. Toliau papasakosime kaip Spirulina padeda mesti svorį, kur galima jos įsigyti, kokiais kiekiais vartoti, ir dar daugiau.

Kaip Spirulina padeda mesti svorį?

Kaip Spirulina padeda mesti svorį?

Spirulina ir lieknėjimas – tai magiškas derinys. Prieš gilinantis į detales, pirmiausia trumpai susipažinkime su Spirulina. Spirulina yra mikrodumblis, laisvai plaukiojantis vandens rezervuaruose Afrikoje, Indijoje, Meksikoje ir Amerikoje. Spirulina yra itin maistinga, todėl 8-ame dešimtmetyje Tarpvyriausybinė Spirulina mikrodumblių vartojimo prieš mitybos sutrikimus institucija (Intergovernmental Institution for the use of Micro-algae Spirulina Against Malnutrition – IIMSAM) aktyviai propagavo Spiruliną kaip priemonę kovojant prieš badą ir prastą mitybą. Net Amerikos kosmoso agentūra NASA rekomenduoja Spiruliną kaip astronautams kosmoso misijų metų tinkamą maistą. Taip pat, Spiruliną vartoja kareiviai ilgalaikių karo veiksmų metu.

Visa tai neabejotinai pabrėžia Spirulinos svarbą. Tačiau kaip gi Spirulina padeda mesti svorį?

1. Joje mažai kalorijų. Viename šaukštelyje (6 g) Spirulinos yra tik 20 kalorijų. Mažo kaloringumo maisto produktų vartojimas yra itin svarbus norint mesti svorį – tokiu būdu organizme išlaikomas kalorijų deficitas, t.y. aktyviai judant ir maitinantis mažo kaloringumo produktais, organizmas sudegina daugiau kalorijų nei gauna iš maisto. Pagardinkite Spirulina savo rytinius kokteilius ar sultis nesijaudinant dėl kalorijų (1).

2. Didelis kiekies baltymų. Kai kalbame apie svorio metimą, geriausias mitybos būdas yra vartoti mažai angliavandenių ir daug baltymų. Spirulinos sudėtyje yra apie 60-70% baltymų bei visų reikalingų amino rūgščių. Baltymus organizmas apdoroja ilgiau nei paprastuosius angliavandenius, todėl baltymais turtinga Spirulina gali padėti jaustis sočiam ilgesnį laiką. Be to, baltymai padeda išauginti tinkamą raumenų masę, tokiu būdu suformuojant sveiką, sportišką ir pasitempusį kūną, o raumenis padarant ištvermingesnius ir stipresnius (2) (3).

3. Itin maistinga. Spirulinoje gausu vitaminų C, B1, B6, B5 ir E, bei mineralų, tokių kaip varis, cinkas, magnis, naudingi enzimai ir maistingosios skaidulos – visa tai puikūs svorio metimo palydovai. Šie mineralai, vitaminai, enzimai ir maistingosios skaidulos padeda virškinimui, medžiagų apykaitai, prisideda šalinant iš organizmo toksinus ir apsaugo nuo riebalų kaupimo (4).

4. Antioksidanto ir priešuždegiminės savybės. Spirulina yra žinoma savo antioksidanto ir priešuždegiminėmis savybėmis. Antioksidantai padeda minimizuoti žalingus deguonies radikalus ir apsaugoti kūną nuo uždegimą skatinančių molekulių kaupimosi. Tai padeda organizmui išvengti uždegiminių procesų ir streso būsenos. Toksinų sankaupos ir uždegimai yra du svorio augimą lemiantys veiksniai, nuo kurių Spirulina gali veiksmingai apsaugoti (5).

5. Pažaboja apetitą. Spirulina geba pažaboti apetitą – jos sudėtyje esanti amino rūgštis fenilalaninas skatina cholecistokinino gamybą, o šis savo ruožtu veikia kaip apetito reguliatorius (6) (7).

6. Hipolipidinės savybės. Didelis skaičius mokslinių tyrimų, siekiančių išsiaiškinti Spirulinos naudą, patvirtino, kad Spirulina turi nereikalingų skysčių pašalinimo savybių. Ji padeda sumažinti blogojo cholesterolio (LDL) ir triglicerido kiekius kraujyje bei padidina gerojo cholesterolio (HDL) kiekį. Taigi, vartojant Spiruliną, pagerėja riebalų pasisavinimo ir skaidymo procesai, kas yra neabejotinai svarbi svorio metimo dalis (8) (9).

7. Mažina cukraus kiekį kraujyje. Didelis cukraus kiekis kraujyje gali padidinti atsparumo insulinui riziką, iššaukti nutukimą, PCOD ir diabetą. Spirulina padeda sumažinti cukraus kiekį 2-ojo tipo diabetu sergančių pacientų kraujyje. Taigi, įtraukę Spiruliną į savo kasdienę mitybą galite išvengti insulino šuolių, apsaugoti save nuo ligų ateityje bei išvengti nereikalingo svorio augimo (10).

8. Mažina kraujospūdį. Spirulina padeda mažinti sistolinį ir diastolinį kraujospūdį, taigi ją galima laikyti potencialia priešhipertencine priemone. Aukštas kraujospūdis ir stresas sukelia svorio augimą, o Spirulinos vartojimas gali apsaugoti jus nuo išsipūtimo, ypač pilvo ir liemens srityje (11).

Taigi, pateikėme 8 priežastis kodėl Spirulina laikoma vienu iš geriausių papildų metant svorį. Toliau panagrinėkime kaip galima vartoti Spiruliną:

Kaip vartoti Spiruliną svorio metimui?

Panagrinėkime, kokiomis dozėmis rekomenduojama vartoti Spiruliną svorio metimui. Apžvelgsime vartojimą tiek tablečių, tiek miltelių pavidalu.

Spirulina milteliai

 • Galite išmaišyti vieną arb. š. Spirulina miltelių sultyse ar glotnutyje.
 • Galite išmaišyti vieną arb. š. Spirulina miltelių stiklinėje vandens.
 • Galime įmaišyti vieną arb. š. Spirulina miltelių į salotas, sriubą, namuose paruoštą salsa padažą, mėsos ar daržovių troškinius.
 • Galite įmaišyti ½- 1 valgomąjį šaukštą Spirulina miltelių gamindami tortus, kepinius iš tešlos ar naminius energinius batonėlius.

Spirulina tabletės

Jei norite vartoti Spirulinos tabletes, saugu yra suvartoti po tris 500 mg tabletes 2 kartus per dieną. Tačiau, ši doze gali skirtis priklausomai nuo sveikatos būklės. Moksliniai tyrimai nepateikia argumentuotų atsakymų kaip turi keisti vartojamų Spirulinos tablečių kiekiai priklausomai nuo turimų sveikatos problemų. Todėl, prieš pateikiant konkrečias vartojimo esant skirtingiems sveikatos sutrikimams instrukcijas, reikėtų atlikti išsamesnius tyrimus.

Dabar priėjome prie paties svarbiausio klausimo: ar Spiruliną saugu vartoti? Pateikiame nešališką atsakymą į šį klausimą.

Ar saugu vartoti Spiruliną?

Spriulina yra patvirtinta JAV maisto ir vaistų tarnybos (Food and Drug Administration – FDA) kaip saugus vartoti maisto papildas. Tačiau, prieš pradedant aktyviai vartoti Spiruliną, patartume pasiteirauti savo šeimos gydytojo dėl jos tinkamumo jūsų organizmui. Taip teigiame todėl, kad galite būti alergiški Spirulinai, arba jūsų sveikatos būklei bus tinkamesni kiti natūralūs svorio metimui padedantys papildai. Tačiau gali būti ir atvirkščiai – kad jūsų atveju būtina vartoti Spiruliną. Visgi, patariame vengti Spirulinos jei esate alergiški jūros gerybėms ar kenčiate nuo hipotiroidizmo. Nors Spiruliną saugu vartoti, tačiau kartais galite pajusti pilvo pūtimą ar į peršalimą panašius simptomus. Tai labai individualu. Todėl patariame atsižvelgti į šiuos dalykus prieš perkant Spiruliną:

Į ką atkreipti dėmesį prieš perkant Spiruliną?

Spiruliną galima įsigyti internetinėje parduotuvėje, o gerokai rečiau – vaistinėje ar sveikšų produktų parduotuvėje. Pirkdami Spiruliną atkreipkite dėmesį į pakuotėje nurodytą galiojimo datą: pasibaigus galiojimo laikui, Spirulina gali prarasti savo gerąsias savybes. Patariame rinktis žinomą, rinkoje ilgesnį laiką esantį prekės ženklą.

Tikra, naudingomis savybėmis pasižyminti Spirulina auga tik švarioje aplinkoje, todėl sekite, kad jūsų perkama Spirulina būtų pažymėta kaip ekologiška (geriausia ekologiška produkcija turi pripažintus šalies ar tarptautinius ekologiško produkto sertifikatus) – tik taip būsite tikri, kad Spirulina turi visas savo naudingas savybes ir maistingąsias medžiagas.

Pirmą kartą pabandžius Spiruliną, jums gali nepatikti jos specifinis skonis, todėl pateikiame kelis receptus, kurie padės susitaikyti su Spirulina skoniu.

Spirulina receptai lieknėjimui

1. Spirulina daržovių ir vaisių sultyse

Jums reikės:

 • 1 valgomojo šaukšto Spirulinos
 • ½ stiklinės apelsinų
 • ½ stiklinės granatų
 • ¼ stiklinės morkų
 • 2 valgomųjų šaukštų žaliųjų citrinų sulčių
 • Žiupsnelio rausvosios Himalajų druskos

Paruošimas:

 1. Sumeskite vaisius ir morką į smulkintuvą ir sumalkite.
 2. Perpilkite masę į stiklinę.
 3. Išspauskite žaliosios citrinos sulčių, įberkite Spiruliną ir įmeskite žiupsnelį rausvosios Himalajų druskos.
 4. Prieš gerdami gerai išmaišykite.

 2. Spirulina glotnutis

Jums reikės:

 • 1 valgomojo šaukšto Spirulinos
 • ½ stiklinės saliero
 • ½ stiklinės pomidorų
 • ½ stiklinės arbūzo
 • 2 valgomųjų šaukštų žaliosios citrinos sulčių
 • Žiupsnelio rausvosios Himalajų druskos

Paruošimas:

 1. Naudodami plakiklį suplakite salierą, pomidorus ir arbūzą į vientisą masę.
 2. Perpilkite glotnutį į stiklinę, įdėkite Spirulinos, druskos ir išspauskite žaliųjų citrinų sultis.
 3. Prieš vartodami gerai išmaišykite.

 3. Salotos su Spirulina

Jums reikės:

 • 1 arbatinio šaukštelio Spiurlinos
 • 100g žalios lašišos / kepto tofu sūrio gabaliukų
 • 1 stiklinės mažųjų špinatų
 • ¼ stiklinės nuplikytų ir supjaustytų smidrų
 • ¼ stiklinės supjaustytų pomidorų
 • 3 valgomųjų šauktų žaliosios citrinos sulčių
 • 1 valgomojo šaukšto alyvuogių aliejaus
 • 3 valgomųjų šaukštų lieso jogurto
 • Druskos ir pipirų pagardinimui

Paruošimas:

 1. Pirmiausia paruoškite padažą: dubenėlyje sumaišykite liesą jogurtą, alyvuogių aliejų, -žaliųjų citrinų sultis ir žiupsnelį druskos ir pipirų.
 2. Į salotų dubenį sudėkite lašišą ar tofu, Spiruliną, špinatus, smidrus ir pomidorus.
 3. Supilkite padažą.
 4. Gerai sumaišykite. Jei reikia, pridėkite šiek tiek druskos ir pipirų.

Gali nutikti taip, kad net ir vartodami reikiamą kiekį Spirulinos kasdien nenumesite svorio, jei nesirūpinsite savo mityba. Todėl pateikiame jums paprasta mitybos planą, kuris padės suprasti kaip reikėtų maitintis norint numesti svorio.

Paprastas mitybos planas lieknėjimui

Kada valgyti? Ką valgyti?
Ankstus rytas (7:00 – 7:30 val.) 1 stiklinė vaistinės ožragės sėklų, mirkytų vandenyje
Pusryčiai (8:00 – 8:45 val.) 1 kiaušinis + vaisių ir daržovių sultys su Spirulina + 2 migdolų riešutai
Vėlyvo ryto užkandis (11:00 val.) 1 puodelis žaliosios arbatos arba 1 obuolys
Pietūs (13:00 – 13:30 val.) Tuno/vištienos/tofu salotos su Spirulina
Pavakario užkandis (16:00 val.) ½ stiklinės kukurūzų spragėsių + 1 puodelis pipirmėčių arbatos
Vakarienė (19:00 – 19:30 val.) Vištienos/lęšių sriuba su daržovėmis


Kodėl tai veikia?

Šis paprastas mitybos planas aiškiai rodo, kad norint atsikratyti riebalų, būtina į mitybą įtraukti reikiamą kiekį liesųjų baltymų (žuvis, vištiena, grybai, lęšiai, tofu, soja, ir pan.), sudėtingų angliavandenių (vaisiai ir daržovės), sveikųjų riebalų (riešutai ir alyvuogių aliejus), ir skaidulų (vaistinės ožragės sėklos, vaisiai, daržovės, lęšiai), o taip pat virškinimą skatinančių medžiagų (žalioji arbata, pipirmėčių arbata) bei svorį mažinančių papildų (Spirulina). O geriausia tai, kad Spirulina turi ir kitų sveikatai naudingų savybių.

Kitos naudingos Spirulinos savybės

Kitos naudingos Spirulinos savybės

 1. Spirulina padeda išvengti Candida grybelio plitimą.
 2. Ji padeda iš organizmo pašalinti sunkiuosius metalus, ypač arseną.
 3. Ji gali padėti kovoti su vėžiu.
 4. Nustatyta, kad Spirulina gali užkirsti kelią mirtiniems virusams (pvz. ŽIV) pateikti į žmogaus ląsteles.
 5. Ji didina ištvermę ir suteikia energijos.
 6. Kovoja su kepenų ligomis.
 7. Gerina kaulų būklę.
 8. Spirulina padeda gydyti anemiją.
 9. Gali apsaugoti nuo smegenų pažeidimų ir gerinti atmintį.
 10. Ji naudinga sušvelninant PMS simptomus.
 11. Spirulina labai efektyviai kovoja su negalavimais, atsirandančiais taikant radiacinį gydymą.
 12. Padeda išsaugoti sveiką odą.

Galiausiai, pradėję vartoti Spiruliną svorio metimui, atsižvelkite į žemiau esančius patarimus. Jei į juos neįsiklausysite, jums gali niekad nepavykti numesti svorio.

Naudingi patarimai metant svorį

mitybos planas lieknėjimui

 • Nuolat mankštinkitės. Galite rinktis sporto klubą ar treniruotes namuose. Derinkite kardio treniruotes, jėgos pratimus, ir pratimus su svoriais, kad jūsų kūnas taptų lieknesnis ir pasitempęs.
 • Venkite streso. Pradėkite skaičiuoti atvirkščiai pradedant nuo 5 (5,4,3,2,1) – tokiu būdu sumažinsite nerimą ir baimę.
 • Stenkitės valgyti namuose gamintą maistą ir venkite paslėptų kalorijų, kurių dažniausiai galima rasti padažuose, marinatuose, salotų užpiluose ir pan.
 • Kasdien miegokite po 7-8 valandas, kad jūsų kūnas spėtų atsigauti, atpalaiduoti raumenis bei pašalinti žalingus toksinus.
 • Jei tarp valgių jaučiatės alkani, gerkite vandenį. Jūsų smegenys klaidina jūs, siųsdamos signalą, kad esate alkani, kai iš tikrųjų esate ištroškę!
 • Pasivaikščiokite nuo namų iki darbo ir atgal, naudokitės laiptais, kasdien po kelias minutes dirbkite atsistoję – tai padeda sudeginti daugiau kalorijų.
 • Atsisakykite itin kaloringų maisto produktų ir produktų, kuriuose gausu natrio ir cukraus, pavyzdžiui, gazuotų gėrimų, vaisių ir daržovių sulčių pakuotėse, keptos vištienos, mėsainių, picos, keptų bulvyčių ir pan.
 • Kartą per vieną ar dvi savaites apdovanokite save už sveikos mitybos plano laikymąsi. Tą dieną leiskite sau suvartoti papildomas 500 kalorijų.
 • Prisijunkite prie bendraminčių grupės, kad sužinotumėte daugiau apie svorio metimo. Kalbėdami su žmonėmis, kuriems pavyko numesti svorį, jausitės labiau motyvuoti.

Sekite šiuos patarimus ir pasiekite geresnių svorio metimo rezultatų vartodami Spiruliną. Neįtikėtina, kiek daug naudos organizmui gali suteikti maža ląstelė!